پرداخت امن پاسارگاد
خبر نامه

همچون گذشته ها

آثاری ماندگار از استاد همایون خرم با صدای مسیح مریمی
هـنـرمـنـد: هـمـایـون خـرم
100000
آثاری ماندگار از استاد همایون خرم با صدای مسیح مریمی
با کوشش بابک شهرکی

استاد خرم از پدری درستکار و آزاده و مادری فهیم و با احساس پسری پا به عرصه وجود نهاد که نام او را همایون گذاردند.

مادرش از شیفتگان موسیقی اصیل ایرانی بود و از مقام های موسیقی ایرانی به دستگاه همایون علاقه ای وافر داشت .به همین دلیل هم نام همایون را برای فرزند خود انتخاب کرد.
همایون خرم در سن 10-11 سالگی به مکتب استاد صبا راه یافت و به علت استعداد شگرف در 14-15 سالگی یک شبه ره صد ساله را پیمود و به عنوان نوازنده 14 ساله در رادیو اجرا کرد. بعدها در بسیاری از برنامه های موسیقی رادیو، خصوصاً در برنامه ی گلها به عنوان آهنگساز و سولیست ویلن و رهبر ارکستر آثاری با ارزش ارائه داد.
همایون به موازات فعالیت عاشقانه و در عین حال محققانه در موسیقی ایرانی، از کسب علم نیز غافل نبود و در اکثر مراحل تحصیل از شاگردان ممتاز بود و تحصیلات عالیه خود را تا اخذ دانشنامه در رشته مهندسی برق ادامه داد. سمت های ایشان در زمینه هنر و موسیقی؛ عضویت در شورای عالی موسیقی رادیو، رهبری ارکستر سازهای ملی، استاد دانشکده موسقی ملی و هنرستان شبانه آهنگساز در برنامه های موسیقی ایرانی خصوصاً برنامه گلها ، رهبری ارکستر گلها و سولیست ویلن بوده تعدادی از آهنگ های ایشان مانند : امشب در سر شوری دارم (غوغای ستارگان) پیک سحری، بعد تو هم در بستر غم می توان خفت ... ساقی ببین، دل پریشانم ز غم گرفته، آوای خسته دلانو ده ها آهنگ دیگر ،همگی بیانگر نبوغ همایون خرم در کار آهنگسازی خلاق و کم نظیر و در عین حال مسلط به ظرایف نظری و تئوریک موسیقی ایرانی و از این نظر پژوهشگری با ارزش و محققی ممتاز به شمار می رود .

 

سال انتشار : 1391

بـر حسـب مـیانگـین خریدارهای ایـن محصـول ، محصـولات زیر را نیـز انتخـاب کرده اند

کنسرت 89 استاد خرم

دی وی دی کنسرت استاد همایون خرم اسفند 1389 در برج میلاد حاوی یک عدد دی وی دی و 2عدد سی دی و کتابچه
300000

غزل

کیهان کلهر، شجاعت حسین خان
100000

جاودانه ها - (1)

هـمایون خـرم
100000